page-header

همه چیز در مورد آزمایش ازدواج

آزمایش ازدواج یکی از بهترین اقداماتی می باشد که جهت پیشگیری از مشکلات آینده انجام می ‌شود. برای اینکه شما زندگی پر نشاط و سالمی داشته باشید بهتر است که وضعیت سلامتی دو طرف تان تضمین گردد.  شما برای ازدواج باید آزمایش های متفاوتی را انجام دهید. هر یک از این آزمایش ‌ها جنبه های متفاوت سلامتی شما را مورد بررسی قرار می ‌دهند. در واقع با این آزمایش ‌ها بیماری‌ های ژنتیکی و همچنین بیماری‌ های عفونتی زوجین تشخیص داده می ‌شود.

مراحل ازدواج

آزمایش هایی که باید پیش از ازدواج انجام شود

آزمایش قبل از ازدواج یک گام مهم برای برنامه‌ریزی بعدی ازدواج به شمار می‌ رود. انجام دادن این آزمایش ‌ها جهت رفع نگرانی زوجین در مورد سلامتی از نظر بیماری ژنتیکی مانند هموفیلی، تالاسمی و غیره است. همچنین سلامت از نظر بیماری های مقاربتی مانند سیفلیس، ایدز و دیگر بیماری های عفونتی واگیردار ضروری می باشد. در غیر این صورت زندگی زناشویی با مشکلات زیادی مواجه می گردد. لازم به ذکر است که بدانید این آزمایشات تنها با یک تست خون ساده انجام می گردد. اطلاع از عوامل ارثی، پیشینه خانوادگی، ورزش، رژیم غذایی، اعتیاد و غیره می تواند تصویر مشخص تری را جهت انجام آزمایش ها ارائه دهد

مشاوره ژنتیک برای ازدواج

به طور کلی آزمایش ازدواج مانند این است که شما در هوای مه آلود با یک چراغ روشن حرکت خود را آغاز کنید. در این صورت می توانید در جاده ای که تاریک و مه آلوده است مسیر درستی را انتخاب نمایید. در ابتدای این مسیر هر یک از مشاورانی که در زمینه ژنتیک فعالیت می‌کنند برای ساختن رویاهای شما اقدامات لازم را انجام خواهند داد. برای انجام دادن آزمایش قبل از ازدواج نیازی نیست که ناشتا باشید. توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد بعد از مشاوره ژنتیک به انجام دادن آزمایش نیازی پیدا نمی کنید

آزمایش ازدواج

فواید مربوط به آزمایش ازدواج

  • به طور کلی فواید مربوط به آزمایش قبل از ازدواج متفاوت است. برخی از مهم ترین مزیت های آزمایش پیش از ازدواج عبارت است از :
  • شاید شما در طول زندگی مشغله های زیادی دارید و انجام دادن این آزمایش ‌ها فرصت مناسبی است تا تمامی بیماری های خود را بشناسید. از جمله مزیت‌ های دیگر آزمایش ازدواج این است که شما می ‌توانید ریسک بیماری های متفاوت مانند کم خونی، تالاسمی و غیره را کاهش دهید. در واقع این بیماری ها از طریق والدین به فرزندان منتقل می گردد که به همین دلیل باید مقدار آنها تعیین شود.
  • ویروس های زیادی مانند هپاتیت، ایدز و غیره تهدید کننده زندگی به شمار می‌ روند. عفونت های ویروسی امکان دارد که از طریق مقاربت جنسی، مایعات بدن و خون به جنین منتقل شود. انجام آزمایش پیش از ازدواج برای پیشگیری از این مشکل اهمیت زیادی دارد.
  •  انجام دادن آزمایش پیش از ازدواج امکان دارد که موجب تشخیص زود هنگام بسیاری از بیماری ها شود. بر همین اساس افراد می ‌توانند از عوارض جدی بیماری ‌ها سریعا جلوگیری کنند تا دچار بیماری های خطرناک تر نشوند.

دیدگاه ها بسته شده است