page-header

پشتیبان ایرن جمعه، 13 مارس 2020

حلقه نامزدی ازدواج

حلقه نامزدی ازدواج

حلقه نامزدی و تدارکات ازدواج

رسوم مختلفی برای حلقه‌های نامزدی با توجه به زمان ، مکان و فرهنگ وجود دارند . یک حلقه نامزدی از لحاظ تاریخی غیرمعمول بوده و اگر زمانی هم عرضه می گشت به عنوان هدیه داده می شد و از حلقه ازدواج جدا بود .اولین سنت ثبت شده برای دادن یک حلقه ازدواج در کتاب مقدس است ؛ از انجیل عبری زمانی که یک حلقه بینی طلایی  توسط الیزر دمشق به ربکا داده شد ، سعادیا گائون نیز به عنوان یک منبع مهم از این موضوع در رساله ای از خود منتشر کرده بود .

یکی از سه روش که در آن نامزدی ممکن است در یهودیت انجام شود به وسیله شوهر دادن در عوض شیربها و یا چیزی که حداقل ارزش اسمی داشته باشد . در حقیقت ، این عمل با قدمت طولانی‌ در یهودیت برای عقد قرارداد نامزدی با یک حلقه است .حلقه‌های ازدواج از زمان امپراتوری روم گاهی دو تکه بودند بگونه ای یکی در انگشت یک طرف از زوج و دیگری در دستان دیگر قرار می گرفت که نماد قراردادی بود که از آن نماد حلقه نشان ( دو دست به هم متصل شده ) ممکن است به عنوان عشق و تعهد بین دو نفر رشد کرده باشد .

گالری عکاسی سالن عقد ایرن

در فرهنگ‌های با اصلیت اروپایی ، و بسیاری از کشورهای دیگر ، یک حلقه نامزدی پیروی از عمل رومیان است که ” … حلقه را در انگشت میانی راست یا حلقه چپ ( انگشت چهارم ) می انداختند ، که بر طبق گفته پزشکان باستانی مصر ، یک عصب به طور مستقیم به قلب هدایت می‌شود .” یک استثنا تاریخی در رژیم‌های سلطنتی وجود داشت که در آن نجیب‌زاده‌ای که وارد ازدواج با شخصی با رتبه اجتماعی پایین تر می‌شدند.

حلقه نامزدی

شکل مدرن غربی عمل حلقه دادن یا مبادله حلقه نامزدی به طور سنتی در سال 1477 میلادی آغاز شده‌است ؛ زمانی که ماکسیمیلیان اول , امپراطور مقدس روم , به ماری بورگوندی ، یک حلقه الماس را به عنوان حضور در ازدواج معرفی کرد .در کشورهای دیگر مانند آرژانتین , مردان و زنان هر کدام یک حلقه شبیه به روبان های عروسی دارند .

وقتی که یک رابطه دوست پسر – دوست دختر مابین طرفین باشد جنس آن روبان ها از نقره ساخته می شوند . هر چند که این اولین مرحله ممکن است همیشه اتفاق نیفتد ؛ هر چند بسته به مسائل مالی , این ممکن است تنها حلقه ای باشد که داده ‌شود.نوار طلایی زمانی به عروس داده می‌شود که ازدواج شان رسمی باشد و اگر حلقه الماس برای مراسم عروسی که داماد آن را به عروس می‌دهد در نظر گرفته شود می توان آن را امری اختیاری در نظر گرفت . نوار طلایی که داماد در طی مراسم ازدواج می پوشد – برخی از مردان تمایل ندارند که آن‌ها را در هنگام نامزدی به تن کنند – پس از آن ، آن را به عروس منتقل می کند ؛ عروس هر دو گروه اصلی یعنی طلا و الماس را در مراسم دریافت می‌کنند .

حلقه الماس عروس در زمان نامزدی و در عروسی و پس از آن در مراسم های دیگر ، به خصوص در موقعیت‌های رسمی و یا مهمانی‌ها ، پوشیده می شود ؛ در غیر این صورت نوار نامزدی برای هر دو طرف کافی است . در عروسی این حلقه‌ها از سمت راست به دست‌چپ جابجا می‌شوند . در برزیل ، آن‌ها همیشه از طلا ساخته می شده اند و هیچ سنتی برای حلقه نامزدی وجود ندارد .

گل آرایی و شمع آرایی

هر دو طرف ازدواج ( زن و مرد ) در حالی که نامزد شده‌اند ، روبان ازدواج را بر روی دست راست خود می‌گذارند و پس از ازدواج ، حلقه‌ها را به دست چپ شان منتقل می‌کنند . در کشورهای اسکاندیناوی مانند فنلاند و نروژ ، هم مردان و هم زنان یک حلقه نامزدی می‌پوشند .

در عصر مدرن ، برخی از حلقه‌های عروسی زنان به دو قطعه جداگانه ساخته و تقسیم می‌شوند . زمانی که او پیشنهاد ازدواج و دیگری را در طول مراسم عروسی قبول می‌کند ، یک بخش به او داده می‌شود تا به عنوان یک حلقه نامزدی انتخاب شود . وقتی که به هم ساییده شدند ، این دو حلقه شبیه یک جواهر به نظر می‌رسند . حلقه نامزدی در طول مراسم عروسی پوشیده نمی شود ، آن وقت حلقه ازدواج توسط داماد در انگشت عروس و گاها توسط عروس هم در انگشت داماد قرار داده می‌شود . بعد از عروسی ، حلقه نامزدی دوباره پوشیده می شود و معمولا در خارج از انگشتی که حلقه عروسی در آن قرار دارد ، قرار می گیرد .

جشن نامزدی

برخی از نامزدی ها در یک مهمانی خانوادگی که به طور سنتی میزبان والدین عروس است اعلام می‌شوند . این مهمانی‌ها به سبک معمول سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرند . به طور سنتی ، خانواده میزبان ، اعلام غافلگیرانه ای برای عروسی دختر خانواده توسط پدر عروس به مهمانان حاضر صورت می گیرد . بنابراین ، این یک مهمانی فرصت مناسب برای هدیه دادن توسط مهمانان نیست چون انتظار نمی‌رود که هیچ مهمان تا بعد از رسیدن آن‌ها ( عروس و داماد ) از این نامزدی مطلع باشد .

سفره عقد

در دوران مدرن امروز ، خانواده میزبان اغلب نامزدی از پیش اعلام شده را جشن می گیرند . این که آیا هدیه‌ای توسط مهمانان در این مهمانی‌های نامزدی در نظر گرفته می شود یا نه ، از فرهنگ تا فرهنگ متفاوت است . می توانید این را هم در نظر داشته باشید که دفتر ازدواج شیک ایرن هم علاوه بر برگزاری مراسم عقد ، مراسم نامزدی را برگزار می کند که با توجه به شرایط و خواسته شما از شرایط و نیازهای برگزاری مراسم تان می تواند متفاوت باشد .

سالگرد نامزدی

اصطلاحی که اخیرا برای تعریف محبوبیت روز افزون نامزدی به کار می‌رود و برای آن جشن برگزار می گردد . به طور عمده می توان این جشن را در انگلستان ، فرانسه و اسپانیا بسیار مشاهده کرد .