page-header

پشتیبان ایرن سه‌شنبه، 15 فوریه 2022

سالن عقد با پذیرایی | ناهار و شام | سالن عقد و دفتر ازدواج ایرن

همه چیز درباره سالن عقد با پذیرایی

 

امروزه خیلی از مردم به جای اینکه مراسم عقد و عروسی خود را در خانه برگزار کنند، به دنبال پیدا کردن بهترین سالن های عروسی می روند. افراد با این کار بسیاری از دغدغه های خود در مورد برگزاری هر چه بهتر مراسم را رفع می کنند و فقط هزینه برگزاری مراسم را بر عهده می گیرند. بهترین سالن عقد با پذیرایی باید دارای ویژگی های خاصی باشد.برگزاری مراسم عقد و عروسی یکی از خاطره انگیز ترین مراسم در زندگی دو انسان می باشد، به همین دلیل آنها سعی می کنند مراسم خود را در بهترین شرایط و در بهترین مکان ها برگزار کنند.

سالن عقد ایرن

مقایسه برگزاری مراسم عروسی در خانه و سالن عقد با پذیرایی

وقتی که یک مجلس عروسی در خانه برگزار می شود، عروس و داماد ابتدا باید به محضرخانه بروند و در آنجا به یکدیگر محرم شوند.

قابل ذکر است که محضرخانه ها محیط هایی کوچک هستند که فقط تعداد محدودی مهمان را در خود جای می دهند به همین دلیل مهمانان باید از محضرخانه ها به منزل و یا تالار برگزاری مراسم عروسی بروند که در این حالت رفت و آمد مهمانان مشکل است . افراد برای برگزاری مراسم عقد و عروسی در خانه باید خودشان نسبت به پذیرایی مهمانان اقدام کنند، جایگاه عروس و داماد و مهمانان را در خانه مشخص و تزئین کنند، کارهای نورپردازی را انجام دهند و از فیلمبردار و گروه های موزیک زنده و غیر زنده استفاده کنند.

سالن عقد با پذیرایی

گفتنی است که هماهنگی تمام این کار ها با دغدغه بسیاری همراه است و آنها را دچار استرس های زیادی می کند و در نهایت نیز ممکن است برگزاری مجلس با کم و کاستی های زیادی همراه باشد.

اما وقتی مراسم عقد و عروسی در انواع سالن های عقد و عروسی برگزاری می شود، تمام این کارها بر عهده پرسنل مجرب این سالن ها می باشد و عروس و داماد فقط باید به تنوع بالای منو موجود در این سالن ها توجه کنند و انتخاب های برتری داشته باشند. این سالن ها می توانند با یک برنامه ریزی درست مراسم را برگزار کنند و مسئولیت انجام تمام امور را بر عهده بگیرند.سالن عقد با پذیرای شام

ویژگی های بهترین سالن عقد با پذیرایی

یک سالن عروسی و عقد باید دارای ویژگی های خوبی باشد تا عروس و داماد بتوانند مراسم خود را به بهترین نحو ممکن در آنجا برگزار کنند. ما در اینجا به معرفی برخی از آنها می پردازیم.

دکوراسیون سفره عقد:

در بسیاری از موارد سالن های عروسی دارای اتاق عقد می باشند که ابتدا عروس و داماد در آنجا به یکدیگر محرم می شوند و سپس به نزد مهمانان می روند. این سالن عموما دارای زیبایی های خاص و سعی شده برای چیدمان و انتخاب وسایل آن از طراحان و افراد خلاق و با سلیقه استفاده شود. گفتنی است که بیشتر عروس و داماد ها در هنگام انتخاب سالن برگزاری مراسم خود، ابتدا به انتخاب اتاق عقد می پردازند و زیبایی آن اتاق، می تواند در انتخاب آنها تاثیرگذار باشد.

دکوراسیون راه ورودی سالن عروسی:

 امروزه یکی دیگر از موارد مهم در هنگام انتخاب یک سالن عقد، چیدمان و دکوراسیون مسیر ورودی عروس و داماد می باشد. در بسیاری از تالارها مسیر ورودی با گل و فرش های قرمز تزئین می شود و در هنگام ورود عروس و داماد از فشفشه ها و بادکنک های زیادی استفاده می شود.

گل آرایی میز پذیرایی

دکوراسیون سالن پذیرایی:

سالن پذیرایی نیز باید محیطی زیبا و دارای چیدمان ، تزئینات لوکس ، زیبایی میزها ، صندلی های مهمانان و همچنین نحوه چیدن آنها می تواند حس خوبی به مهمان ها بدهد و گفتنی است که طراحان از طرح های سنتی و مدرن برای تزئین سالن های پذیرایی استفاده کنند.

نحوه پذیرایی از مهمانان:

در این میان یکی از مهم ترین بحث ها که در هنگام برگزاری مراسم در سالن عقد با پذیرایی وجود دارد، بحث سفره آرایی در پذیرایی است.اکثر این سالن ها می توانند از مهمانان در وعده های صبحانه، نهار و شام پذیرایی کنند.این سالن ها می توانند به صورت تک نفره و با مواد غذایی خاصی مانند آب میوه طبیعی، نوشیدنی گرم و همچنین میوه و شیرینی و غذا از هر مهمان پذیرایی کنند.

در این میان برخی از سالن ها دارای سلف سرویس مجلل می باشند و مهمان ها می توانند با توجه به میل خود نوشیدنی ها و غذاهای مناسب را انتخاب کنند.گفتنی است که کیفیت غذا یکی از فاکتورهای اصلی در هنگام انتخاب یک سالن عقد با پذیرایی مناسب می باشد. چون بیشتر هزینه های پرداخت شده برای برگزاری مراسم عروسی مربوط به پذیرایی از مهمانان می باشد.اما موضوعی دیگر که قابل توجه است، این می باشد که بسیاری از افراد مراسم عروسی خود را در ماه مبارک رمضان برگزار می کنند، به همین دلیل سالن های عروسی باید از مهمانان با تدارک یک افطاری ویژه پذیرایی کنند.

رعایت نکات بهداشتی:

یک سالن عقد با پذیرایی مناسب باید بتواند به خوبی نکات بهداشتی و نظافتی را رعایت کند.این سالن ها باید دارای صندلی ها و میزهای آراسته و تمیزی باشند، سرویس های بهداشتی این سالن ها باید تمیز باشند و سالن ها مجهز به مواد شوینده دست و صورت باشند.

سالن عقد با پذیرایی

هزینه های انواع سالن عقد با پذیرایی

به طور کلی برگزاری یک مراسم عروسی در خانه و در سالن و تالار با هزینه های هنگفتی روبرو می باشد.

امروزه در تمامی شهرها سالن ها و تالارهای برگزاری مراسم عروسی زیادی دایر می باشند. هر کدام از این تالارها دارای شرایط مخصوصی می باشند که می توانند تعداد مهمانان خاصی را در خود جای دهند.این سالن ها دارای منوهایی با تنوع بالا مربوط به نوع دکوراسیون مسیر ورودی و اتاق عقد عروس و داماد، چیدمان صندلی ها، نوع پذیرایی، مواد پذیرایی، آتلیه، فیلمبردار، آرایشگاه، استفاده از گروه های موزیک و … می باشند.

افراد می توانند با توجه به بودجه خود به منوها توجه کنند و نوع برگزاری هر کدام از موارد بالا را انتخاب کنند.در حالت کلی می توان گفت که شاید هزینه برگزاری مراسم عروسی در سالن بیشتر از خانه باشد، اما به طور حتم مراسم عروسی با نظم بسیار بهتری برگزار می شود.